Polska choinka

  • Jedyna PRAWDZIWA choinka to choinka naturalna. Plastikowa to tzw. „FAKE”, czyli udawana i szkodliwa dla środowiska podróbka.
  • Chcesz mieć PRAWDZIWE (tradycyjne?) ŚWIĘTA? Kup PRAWDZIWĄ (naturalną) CHOINKĘ!
  • Choinka naturalna to jedyna opcja przyjazna środowisku. Przez cały czas wzrostu absorbuje dwutlenek węgla i produkuje tlen. Po wykorzystaniu jest w 100% biodegradowalna. Na miejsce każdej wyciętej plantatorzy sadzą jedną albo dwie nowe. Choinki niesprzedane są mielone i użyźniają glebę. Natomiast plastikowa choinka zanieczyszcza środowisko.
  • To ma znaczenie, co kupujesz. Kup pewną jakość od polskiego sprawdzonego dostawcy zgodną z pewną klasyfikacją jakościową. Nie daj się nabrać na odpady z zagranicznych plantacji o wątpliwej jakości sprzedawane jako „pierwsza klasa” przez pośredników.
  • Kup polską choinkę. Pozwól zarobić swoim rodakom, którzy przez 12 miesięcy w roku pracują, aby zapewnić Tobie i najbliższym niezapomniane Boże Narodzenie!
     

 

Choinka naturalna jest dobra dla środowiska – najpierw przez 8 lat wchłania olbrzymie ilości CO2, a po użyciu jest w 100% biodegradowalna. W miejsce jednej wyciętej lub wykopanej na Boże Narodzenie sadzone są 2 następne, dzięki czemu trwa non stop nieustający proces hodowli drzew, wchłaniania CO2 i produkcji tlenu.

więcej

Wspieramy stowarzyszonych plantatorów w prowadzonej przez nich działalności oraz integrujemy środowisko branżowe. Wymieniamy się informacjami o rynkach, rozpowszechniamy wspólne standardy jakościowe, a przede wszystkim promujemy PRAWDZIWE CHOINKI Z POLSKICH PLANTACJI.

więcej

Jednym z celów Stowarzyszenia  jest poprawa jakości choinek dostępnych w obrocie handlowym na terenie Polski. Aby móc osiągnąć ten cel, jak również zapewnić uczciwą konkurencję, członkowie Stowarzyszenia uzgodnili kryteria pomiaru wysokości  i oceny jakości choinek.

więcej