Najgorsza jest niepewność...

Z dnia na dzień doświadczamy coraz bardziej niepokojących nas wszystkich ograniczeń związanych z pandemią COVID-19. Aczkolwiek głęboko wierzę, że w Polsce nie znajdzie się żaden szaleniec, który w okresie przedświątecznym zakaże handlu choinkami, to patrząc na krytyczną sytuację, jaka dotknęła restauratorów, hotelarzy, biura podróży, ale również handlarzy zniczy i kwiatów zadajemy sobie wszyscy pytania: Co będzie? Czy w tym roku będzie można handlować choinkami? Czy i jakie nowe ograniczenia zostaną wprowadzone?
Informuję, że w obliczu tych i innych pytań Zarząd naszego Stowarzyszenia wystosował w dniu wczorajszym list do Premiera Mateusza Morawieckiego, którego kopię załączam. Póki co, czekamy na odpowiedź. 
Bacznie śledzimy informacje dochodzące z innych krajów. Podobny do naszego list wysłało do swojego rządu francuskie Stowarzyszenie Plantatorów i otrzymało już formalną odpowiedź, że nie są planowane jakieś nowe szczególne ograniczenia w handlu choinkami na wolnym powietrzu, a jedynie ewentualnie w pomieszczeniach zamknietych. Jednakże wiele sieci handlowych we Francji, Belgii, Anglii wycofało się ze sprzedaży choinek.
Nurtuje nas wiele pytań i póki co tylko na nieliczne można znaleźć gotową odpowiedź. Dlatego zachęcamy wszystkich naszych Członków do współpracy i wymiany informacji w tej trudnej sytuacji.

Przypominam, że w piątek 20 listopada o godzinie 17.30 odbędzie się kolejne spotkanie wirtualne – dyskusja w formie telekonferencji zainteresowanych Członków naszego Stowarzyszenia. Zainteresowanych proszę o kontakt bezpośrednio do mnie.

Marcin Kłopocińśki - Prezes Zarządu Stowarzyszenia